Viris ključen pri izvedbi globalnega tekmovanja v kibernetski varnosti na GITEX 2022

Z navdušenjem sporočamo, da je naše podjetje Viris odigralo ključno vlogo na prvem letnem globalnem tekmovanju Capture the Flag (CTF) v kibernetski varnosti, ki je potekalo na GITEX 2022 od 10. do 14. oktobra v Dubaju. V sodelovanju z UAE Cyber Security Council, Abu Dhabi Digital Authority (ADDA) in UAE Department of Government Support je Viris prevzel vodilno vlogo pri pripravi kvalifikacijskega kroga, oblikovanju vseh izzivov CTF ter natančnem spremljanju izvedbe tekmovanja.

Viris je pripravil raznolike CTF izzive, s katerimi so udeleženci lahko preverili svoje znanje na različnih področjih kibernetske varnosti. Ti izzivi so vključevali:

  • Jeopardy CTF: Ta izziv je vključeval reševanje različnih neodvisnih nalog iz različnih kategorij, kot so kriptografija, forenzika, spletno izkoriščanje in več. Vsaka naloga je imela določeno vrednost točk, ekipe pa so morale zbrati točke z reševanjem čim več izzivov v omejenem času.
  • Napad in obramba: V tem izzivu so ekipe morale hkrati napadati sisteme nasprotnikov in braniti svoje. Ta izziv v realnem času je preizkusil sposobnost udeležencev, da hitro razmišljajo, se odzivajo na grožnje in zaščitijo svoje premoženje, hkrati pa izkoriščajo ranljivosti pri drugih.
  • Hekanje IoT: Osredotočeno na hitro rastoče področje interneta stvari (IoT) je ta izziv od ekip zahteval, da prepoznajo in izkoriščajo ranljivosti v IoT napravah. Ker se IoT naprave vse bolj vključujejo v naše vsakdanje življenje, je bil ta izziv zasnovan tako, da poudari edinstvene varnostne izzive, ki jih prinašajo te tehnologije.
  • Pravi CTF s pravim okoljem: Ta inovativen izziv je posnemal resnične scenarije, v katerih so se morali udeleženci premikati po simuliranem okolju, ki je zelo spominjalo na dejanske varnostne incidente. Ekipe so se soočile s serijo zapletenih, medsebojno povezanih izzivov, ki so zahtevali poglobljeno analizo, reševanje problemov in medsebojno sodelovanje, da bi jih uspešno premagale.

V intenzivnem spletnem kvalifikacijskem krogu, ki je potekal 10. septembra 2022, je sodelovalo več kot 600 ekip, le najboljših pet pa se je uvrstilo v finalni krog na GITEX. Na GITEX so te najboljše ekipe, in sicer “C4T BuT S4D”, “glhf”, “DeadSec”, “r3billions” in “From Tunisia, with love 🇹🇳”, sodelovale v hekerskem tekmovanju v živo, kjer so pokazale svoje strokovno znanje v etičnem hekanju. Med petdnevnim dogodkom je ekipa Viris zagotovila nemoten potek tekmovanja, od ustvarjanja izzivov do sprotnega spremljanja in točkovanja, kar dokazuje našo zavezanost k spodbujanju odličnosti v kibernetski varnosti.

H.E. Dr. Mohamed Al Kuwaiti, vodja kibernetske varnosti, vlade ZAE, je poudaril pomen tega tekmovanja z izjavo: “Capture the Flag je odlična priložnost za prenos znanja v prakso. Kibernetska varnost igra ključno vlogo pri ustvarjanju varnega digitalnega okolja za vse, s koristmi, ki niso le ekonomske, temveč tudi osebne, saj vplivajo na vsakdanje življenje. Z nadaljnjo digitalizacijo industrij in vladnih subjektov po ZAE se bo pomen etičnih hekerjev le še povečeval, tekmovanja, kot je to, pa nam bodo omogočila razvoj pobud, ki spodbujajo ozaveščenost o kibernetski varnosti in izobražujejo širšo populacijo.”

Tekmovanje se je zaključilo z razburljivim finalom, kjer je ekipa “C4T BuT S4D” zmagala, s čimer je dokazala izjemne hekerske veščine v resničnem svetu. Njihova izjemna izvedba skozi različne izzive jih je ločila od drugih in dokazala njihovo sposobnost navigacije skozi zapletene scenarije kibernetske varnosti z natančnostjo in spretnostjo.

Abu Dhabi Digital Authority je podprl finaliste s kritjem vseh stroškov nastanitve, potovanja in vstopnic, kar poudarja pomen kibernetske varnosti v današnjem digitalnem svetu. Tekmovanje se je končalo s podelitvijo nagrad, kjer so najboljše tri ekipe, od prvega do tretjega mesta, prejele denarne nagrade v višini 35.000 AED, 25.000 AED in 15.000 AED.

V Virisu smo ponosni, da smo lahko prispevali k temu pomembnemu dogodku, ki ni le poudaril ključne vloge kibernetske varnosti pri zaščiti naše digitalne infrastrukture, temveč tudi zagotovil platformo za etične hekerje, da pokažejo svoje veščine in sodelujejo na globalni ravni. Veselimo se nadaljevanja našega partnerstva z ključnimi deležniki pri napredovanju pobud za kibernetsko varnost in razvoju naslednje generacije strokovnjakov za kibernetsko varnost.

Kaj je GITEX?

GITEX (Gulf Information Technology Exhibition) je eden največjih in najprestižnejših tehnoloških dogodkov na svetu, ki se vsako leto odvija v Dubaju v Združenih arabskih emiratih. Ustanovljen leta 1981, je GITEX zrasel v globalno platformo za predstavitev najnovejših tehnologij in inovacij na različnih področjih, vključno s kibernetsko varnostjo, umetno inteligenco, oblačnim računalništvom, 5G, pametnimi mesti in drugimi.

GITEX privablja raznoliko občinstvo voditeljev industrije, inovatorjev in tehnoloških navdušencev z vsega sveta, kar zagotavlja edinstveno priložnost za mreženje, sodelovanje in izmenjavo idej. Dogodek služi kot katalizator za digitalno preobrazbo industrij, saj združuje vladne entitete, zasebna podjetja, startupe in akademske institucije za raziskovanje prihodnosti tehnologije.

S sodelovanjem na GITEX Global 2022 je vlada Abu Dabija želela okrepiti strateška javno-zasebna partnerstva in predstaviti nove priložnosti za smiselno sodelovanje z akademskimi ustanovami in glavnimi svetovnimi tehnološkimi podjetji za podporo digitalne agende Emiratov. Dogodek ostaja ključna platforma za predstavitev najsodobnejših projektov in pobud, namenjenih izboljšanju kakovosti življenja skozi digitalno preobrazbo.

Spremljajte nas še naprej in ostanite na tekočem z našimi dogodki ter dosežki na področju kibernetske varnosti.